SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for 2017 Turkey Race 2 - Blind Lane, Grizedale - 28-Dec-2017 - Provisional
Course Results
Yellow
Splits
Results
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Maisy Yates
BL
W14
36:37
2nd
Amelia Thompson
LOC
W12
38:50
+2:13
3rd
Ella Baxter
SYO
W10
45:22
+8:45
4th
Joss Evans
WAROC
W10
45:58
+9:21
5th
James Heppenstall
LOC
M10
48:19
+11:42
6th
Kathryn Evans
WAROC
W35
49:29
+12:52
7th
Harriet Rooke
SROC
W10
57:50
+21:13
8th
Jess Ainsworth
IND
W5
65:33
+28:56
9th
Thomas Hartley
BL
M10
69:59
+33:22
10th
Matthew Hartley
BL
M10
71:01
+34:24
m1-6
Norma Atherton
LOC
W70
23:47
rtd
Daisy Rennie
LEI
W12
rtd
Louise Thompson
IND
W45
rtd
George Rennie
LEI
M10
Long
Splits
Results
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
Last Seen
1st
Alastair Thomas
WCOC
M18
36:33
2nd
Daniel Spencer
WCOC
M18
40:15
+3:42
3rd
William Rigg
LOC
M21
41:44
+5:11
4th
Joe Hudd
WCOC
M14
43:22
+6:49
5th
Matthew Rooke
LOC
M21
43:39
+7:06
6th
Zac Hudd
WCOC
M18
45:49
+9:16
7th
Charlie Rennie
LEI
M14
46:32
+9:59
8th
Harry Scott
LOC
M18
47:23
+10:50
9th
Jamie Rennie
LEI
M45
47:42
+11:09
10th
Robert Browne
LOC
M21
48:42
+12:09
11th
Finlay Johnson
SROC
M16
49:28
+12:55
12:22:16
12th
Helen Ockenden
CUOC
W20
51:05
+14:32
13th
Karen Poole
EPOC
W40
51:59
+15:26
14th
Kim Baxter
SYO
W40
52:06
+15:33
15th
Laurence Johnson
SROC
M20
52:17
+15:44
16th
Mike Johnson
SROC
M55
53:37
+17:04
17th
Robert Daly
GRAMP
M60
53:55
+17:22
18th
Iain Smith-Ward
LOC
M45
54:52
+18:19
19th
Richard Baxter
SYO
M45
56:21
+19:48
20th
Mark Simmonds
LOC
M50
60:47
+24:14
21st
Richard Tiley
LOC
M55
60:53
+24:20
22nd
Peter Hudd
WCOC
M55
61:30
+24:57
23rd
Graham Capper
LOC
M55
63:23
+26:50
24th
Gavin Smith
SROC
M55
64:22
+27:49
12:23:01
25th
Francis Smith-Ward
LOC
M16
68:28
+31:55
26th
Deb Murrell
SROC
W50
69:01
+32:28
27th
Mike Hooper
LOC
M45
69:04
+32:31
28th
Anne Ockenden
SROC
W20
69:19
+32:46
29th
Derek Fryer
LOC
M60
69:28
+32:55
30th
Andrew Bartlett
IND
M21
69:59
+33:26
31st
Jo Cleary
LOC
W50
70:00
+33:27
32nd
Cliff Etherden
LOC
M65
74:40
+38:07
33rd
Colin Valentine
WCOC
M55
76:50
+40:17
34th
John Briggs
BKO
M55
77:19
+40:46
35th
Kenneth Daly
INT
M55
77:46
+41:13
36th
Julian Lailey
SROC
M70
77:58
+41:25
37th
Paul Ferguson
SROC
M65
78:55
+42:22
11:53:01
38th
Edwin Sherstone
DEE
M50
79:31
+42:58
39th
Mary Ockenden
SROC
W55
81:22
+44:49
40th
John Taylor
SROC
M65
81:38
+45:05
41st
Joanne Taylor
SROC
W50
83:02
+46:29
42nd
Chris Roberts
SROC
M60
83:47
+47:14
43rd
David Downes
WCOC
M60
89:47
+53:14
44th
Lucy Gibson
LOC
W14
94:50
+58:17
45th
Anne Burbidge
WCOC
W55
101:27
+64:54
46th
Norman French
LOC
M70
111:48
+75:15
m11-17
Judy Burge
LOC
W60
45:11
m4
Chris Heppenstall
LOC
M35
54:36
m11-17
Tracey Barker
SOS
W45
74:54
m13-17
Tania Milnes
IND
W40
105:22
rtd
Rowan Capper
LOC
M21
mS
Andrew Llewellyn
FVO
M21
Short
Splits
Results
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Roger Thomas
WCOC
M55
43:05
2nd
Richard Towler
LOC
M65
46:24
+3:19
3rd
James Kelly
WAROC
M12
57:12
+14:07
4th
Louise Dunn
LOC
W55
58:18
+15:13
5th
Isobel Kelly
WAROC
W14
60:47
+17:42
6th
Ric Bartlett
LOC
M60
63:35
+20:30
7th
Carol McNeill
LOC
W70
64:48
+21:43
8th
Tom Barkas
LOC
M65
71:27
+28:22
9th
Jane Yates
BL
W45
78:52
+35:47
10th
Rebecca Holland
LOC
W40
81:19
+38:14
11th
Christopher Wilson
LOC
M14
84:33
+41:28
12th
Eddie Kelly
WAROC
M10
84:49
+41:44
13th
Lucie Kelly
WAROC
W35
84:59
+41:54
14th
Isobel Williamson
LOC
W65
85:04
+41:59
15th
Elizabeth Elliott
WCOC
W65
88:48
+45:43
16th
Ruth Carter
WCOC
W55
89:54
+46:49
17th
Alison Hooper
LOC
W40
91:02
+47:57
18th
Philip Gager
SROC
M70
99:43
+56:38
19th
Christopher Heron
IND
M21
99:46
+56:41
20th
Judith Filmore
LOC
W55
104:03
+60:58
21st
Jacqui Briggs
BKO
W55
113:36
+70:31
22nd
Mike Atherton
LOC
M75
118:09
+75:04
23rd
Jenn Hudd
WCOC
W50
120:29
+77:24
m7-13
Fiona Newby
LOC
W18
50:18
m6-13
Ian Wilson
LOC
M45
50:59
m6-13
Dave Walton
LOC
M65
57:25
m5-13
Peter Howlett
LOC
M75
65:09
m8-13
Chris Atkins
BOK
M40
69:12
w9 m11-13
Helen Rennie
LEI
W40
126:22
Back to Top