Pl Name Club Pts Time Pty Xtra Score
Mens Open -50 60:00 min 20 C 200 Pts
1 Gibbs, Thomas LOC 200 51:34 200
2 Adams, Charlie SYO 200 52:47 200
3 Oates, Todd LOC 200 53:22 200
4 Heppenstall, Chris LOC 200 55:06 200
5 Edmonds, Carl LOC 200 56:43 200
6 Hartley, Alan WSX 200 57:18 200
7 Browne, Robert LOC 200 :01:12 -10 190
8 Howlett, Nick LOC 180 :00:18 -5 175
9 Rooke, Matthew LOC 170 57:32 170
10 Cumpstey, Ian OUOC 160 58:09 160
11 Clifford, Sam IND 140 59:28 140
12 Lewis, Simon 150 :01:30 -10 140
13 Bramwell, Alastair WAROC 140 :00:16 -5 135
14 Buck, Malachy LOC 150 :02:57 -15 135
15 Clifford, Henry WAROC 140 :03:00 -15 125
16 Gomersall, Ben IND 100 59:51 100
Womens Open -5 60:00 min 20 C 200 Pts
1 Burrows, Heather LOC 200 58:07 200
2 Cleary-Hughes, Hannah LOC 140 54:11 140
3 Gibbs, Astrid IND 140 54:54 140
4 Cleary, Jo LOC 140 57:55 140
5 Roberts, Fiona 130 56:59 130
6 Evans, Kat WAROC 120 57:30 120
7 Bayles, Lindsey LOC 100 58:42 100
8 Ensoll, Becs WAROC 90 54:52 90
9 Onions, Rachel IND 90 57:19 90
10 Kelly, Lucie WAROC 90 :00:27 -5 85
11 Bruce, Sarah IND 90 :04:27 -25 65
Mens Vets 50+ 60:00 min 20 C 200 Pts
1 Allison, Derek LOC 200 :01:31 -10 190
2 Tiley, Richard LOC 170 59:37 170
3 Ratcliffe, Derek LOC 180 :02:42 -15 165
4 Cane, Simon LOC 160 53:33 160
5 Fryer, Derek LOC 160 59:12 160
6 Wright, Selwyn LOC 150 54:35 150
7 Filmore, Simon LOC 150 56:36 150
8 Gomersall, John IND 140 55:48 140
9 Nash, John LOC 140 56:01 140
10 Knowles, Mac Black Combe 140 57:13 140
11 Farley, Graham LOC 130 54:40 130
12 Pullin, John LOC 130 57:43 130
13 Jones, Dave LOC 130 59:08 130
14 Thomas, Robin BL 130 :00:22 -5 125
15 Browne, Rick LOC 160 :06:58 -35 125
16 Whithead, Phil IND 100 59:55 100
17 Flanagan, Charles LOC 90 59:28 90
18 Cumpstey, Mike BL 110 :04:13 -25 85
Womens Vets 50 60:00 min 20 C 200 Pts
1 Laverack, Julia WAROC 150 58:35 150
2 Cumpstey, Joan BL 120 58:07 120
3 Nash, Janet LOC 130 :02:52 -15 115
4 Smith, Ann LOC 100 57:10 100
5 Filmore, Judith LOC 90 53:57 90
6 Collins, Jane SROC 90 59:37 90
7 Browne, Gill LOC 100 :02:42 -15 85
8 Webb, Charlotte WAROC 80 0150 0
Junior Men (1 60:00 min 20 C 200 Pts
1 Bartlett, Adam LOC 170 53:33 170
2 Brockbank, Andrew UVHS 170 :00:27 -5 165
3 Howlett, Noah LOC 150 :00:42 -5 145
4 Nicholl, Ben UVHS 140 58:47 140
5 Scott, Harry UVHS 120 51:47 120
6 Edmonds, Thomas LOC 110 50:40 110
7 Hudson-Chang, George UVHS 100 49:57 100
8 Mitchell, Callum UVHS 100 53:52 100
9 Allison, Stewart LOC 100 59:43 100
10 Allison, James LOC 90 55:20 90
11 Yates, Sam UVHS 90 57:07 90
12 Dearden, Harry UVHS 90 57:08 90
13 O'Donovan, Alex UVHS 80 :00:11 -5 75
14 Parkinson, Ben UVHS 70 51:04 70
15 Caine, Jack UVHS 70 52:32 70
16 Simmons, luke LOC 60 58:43 60
17 McKenna, Thomas UVHS 20 34:33 20
17 Osten, Lewis UVHS 20 34:33 20
Junior Women 60:00 min 20 C 200 Pts
1 Fletcher-Cooney, Daisy UVHS 130 :00:04 -5 125
2 Dobson, Florrie UVHS 100 49:39 100
3 Jefferson, lowis LOC 100 57:53 100
4 Barron, Mary UVHS 110 :01:30 -10 100
5 Tiribocchi, Matilda IND 80 55:04 80
6 Forlizzi, Emma IND 80 55:08 80
7 Lister, Anna UVHS 80 55:24 80
8 Pugh, Grace UVHS 80 55:37 80
9 Newby, Fiona UVHS 80 59:44 80
10 Ensoll, Rachel UVHS 70 52:27 70
11 McMeekin, Katrina UVHS 70 52:32 70
12 Scott-Maxwell, Anna UVHS 60 51:44 60
13 simmons, Ellie LOC 50 58:38 50
14 Lecky-Thompson, Helen LOC 50 58:49 50
15 Cannon, Faye 100 :11:16 -60 40
16 Laverack, Kirsty&hazel WAROC 160 :29:30 -150 10